Vabakooli pidulik jõuluhommik…

… toimub neljapäeval, 18.12 algusega kell 9.15.

Kooli tulla kell 9 või vastavalt kokkuleppele.

9.15-10.30                Pidulik jõuluaktus noortekeskuses;

10.40-11.10              Klassijuhatajatund ja head soovid;

11.20                       Jõululõuna

Sellel päeval ei paku me hommikuputru ega 2. toidukorda.

VABAKOOLI LOOMISRÕÕM

Foto: Ulrika Palts

Tööde autorid ja juhendajad said väljapanekuks inspiratsiooni Endla teatri uuest lasteetendusest ja kooli aastateemast „Liikumine“.

Vabakooli kaunitare, koletisi ja ootamatult kaunitarkoletisigi leiab kunstisaalis pea kohalt, seinalt, posti küljest ja põrandalt. Sellega loomepalang ei piirdunud. 5. klass esitas näituse avamisel omaloomingulise tantsu „Näituse avamine“, kus iga tantsija säras omamoodi ja publiku silmis ei lõppenud huvi.

Papjeemašee tehnikas töid on vaadata 1.-9. klassilt. Juhendajad on kooli kunsti- ja klassiõpetajad Juta Ild, Marge Õunap, Liia Severin ja Vilve Noppel ning Hispaaniast Eestisse aastaks vabatahtliku elu kogema tulnud Marc Trujillo.

Näitus on vabakooli loovussuuna, koostöiselt ja elamuslikult tegutsedes õppimise pidulik väljund.

Vaata pilte ka Pärnu Postimehest ning Pärnu Vabakooli Facebookist

Koidulauliku eripreemia

Vabakooli 5. klassi noormees Kimmo Antero sai Koidulauliku konkursil eripreemia. Kimmo paistis silma emotsionaalse hingestatud esitusega.

Kimmo juhendaja on õp Ott Kilusk.

SPORDIRING

Seoses 2. ja 3. klassi ujumistundidega ei toimu spordiringi. Spordiringiga alustame taas jaanuaris

SINILIND

Foto: Erik Peinar
Foto: Ulrika Palts

Pärnu Vabakool pälvis UNICEF Eesti väärtusliku tunnustusena Sinilinnu aastapreemia 2014, mille andsid Toompea lossi Valges saalis üle UNICEFi esindaja Eestis Toomas Palu ja UNICEFi Eesti rahvuskomitee president Elle Kull.

Preemiatega tunnustatakse neid inimesi, ühendusi ja ettevõtteid, kes on tänavu silma paistnud oma tegevusega Eesti laste heaks. Kokku anti sel korral välja 14 Sinilinnu aastapreemiat ja kümme UNICEFi hõbedast tänumedalit.

"Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks andnud oma parima, olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd."

HOMMIKUPUDER

Tuletame meelde, et

esmaspäeviti

saab hommikuti õpilane koolis süüa.

Registreerunud õpilastele jagatakse hommikuputru alates kell 07:50.

Õpilastele on puder tasuta - linnavalitsus maksab kõikide Pärnu üldharidus koolide hommikupudru eest.

Pärnu Vabakool

Külaskäik lasteaeda

29. oktoobril kohtusid Päikese-jänku lasteaia kooliminejate laste vanemad Vabakooli juhataja Ilona ja Vabakooli Seltsi juhatuse esinaise Kauniga ning Ülejõe Gümnaasiumi algklasside õpetajaga.

Lastevanemate vestlusering kahe erineva koolkonna esindajaga oli elav ja kõikidele pooltele õpetlik.

Ujumine

3. klass alustab ujumisega neljapäeval 30. oktoobril - 9. detsember.
Väljasõit kell 13.30 Jannseni peatusest. Buss toob kooli juurde tagasi ka. Edaspidi hakkavad käima teisipäeviti ja neljapäeviti kell 14.00 (väljasõit kell 13.30).

2. klass alustab ujumisega 10. november - 12. detsember. Väljasõit kell 12.45 Jannseni peatusest.