Kunst teeb meele rõõmsaks

Pärnu koolide kunstikonkursil oli edukas Vabakooli 5. klassi õpilane Mia Ild, kelle tööd pidas žürii 5. klasside arvestuses 2. koha vääriliseks. Mia kunstiõpetaja on Juta Ild.

Õnnitleme!

Edu kunstikonkursil

Pärnu linna algklasside kunstikonkursil joonistas II koha võitnud töö 3. klassi õpilane Sverre Jürgenson. Sverre juhendaja oli õp Liia Severin.
Õnnitleme!

Uus 1. klass ootab huvilisi

Ootame sügisel 2022 alustavasse 1. klassi loodus-, loovus- ja õppimishuvilisi lapsi. Avaldusi saab esitada kuni 31. jaanuarini 2022.

Avaldus

Igale registreerunule pakume ühe päeva koolis, toimub perevestlus.
Lisaks teada-tuntud ainetundidele on meie 1.-4. klassis inglise keele kümblusõpe. Pakume head valikut huviringe, õuevahetundi ja palju muud.
Küsimuste korral helista julgesti 56978555.
Vabakool on rõõmsate laste kool!

TALENDID LEIAVAD TÖÖD


Ootame, Sind,
klassiõpetaja 0,7
sekretär-raamatukoguhoidja 0,6
huvijuht 0,3
pikapäevarühmaõpetaja 0,2
Sobivuse ja huvi korral võimalik pakutavaid ametikohti ühendada.    
Vaata täpsemalt siit.

Sügislaat tõi helgust

Vabakooli iga-aastane sügislaat on kirgastav ja palju elavat suhtlemist pakkuv sündmus. Klassid tõid müügiks kõike maitsvat, lisaks mitmeid huvitavaid tegevusi.

Paaritunnine sügisetervitus arendab lõbusal moel ettevõtlikkust ning suhtlemisoskust, täituvad klassikassad, mida mõneks toredaks õppekäiguks kasutada saab. Täname kõiki, kes sügislaada õnnestumisse oma panuse andsid, samuti toetajaid - Uuskasutuskeskus ja Pärnu Vesi! Sügislaat toimus Koidula muuseumi päikeselises aias.

Osalesime maailmakoristuspäeval

Vabakooli õpilastest, õpetajatest ja vanematest koosnev tegus koristusgrupp võttis jalad selga, kindad kaasa ja läks taas kodulinna koristama. Nagu varasematelgi aastatel kinkis päev rõõmsa meele ning värske eluvaate. Täname kõiki panustajaid ja virka grupijuhti - loodussuuna koordinaatorit Triin Tammet!

Vabakooli esindajad Tartus

Osaleme 16. septembril Tartu Ülikooli  eetikakeskuse 14. väärtuskasvatuse konverentsil. Anname oma panuse päeva sisusse üldteemal "Koostöö kui väärtus" ja viime läbi töötuba rollimängudega.

Alustame koduõppega

Uuest õppeaastast pakume peredele võimalust liituda Pärnu Vabakooli koduõppeosakonnaga. Koduõpe vanema soovil on mõeldud 1.-4. klassi lastele.
Vabakooli koduõppe korraga tutvu täpsemalt siin.

Huvi korral esita taotlus hiljemalt 20. augustil siin. Lisainfo vabakool@vabakool.ee või 56978555.
Tere tulemast!

Alustame rahvusvahelise projektiga

Uus õppeaasta toob Vabakooli vanematele klassidele kaasa Nordplus Junior projekti Green Schools, sustainable life. Partnerid ja mõttekaaslased oleme leidnud Taanist ja Islandilt. Projektis tegelevad kolme riigi noored Põhjala kui maailma puhtaima regiooni visiooniga 2030. Projekti koordinator on Eha Ristimets.
Vaata täpsemalt

2020/2021 eelkool

2021/2022  õppeaastal jätkab tegutsemist Pärnu Vabakooli eelkool. Eelkool on mõeldud 6- ja 7-aastastele lastele kooliminekuks valmistumiseks.

Püüame enda poolt anda kõik, et väikene inimene tunneks ennast kooliteele astudes kindlalt ja turvaliselt. Tunnis mängime, õpime ja avastame nii, et laps naudiks koolis käimist ja läheks esimesse klassi teadmisega, et ta saab kõigega hakkama.

Õpetame eesti keelt, matemaatikat ja käelist tegevust. Lisanduvad inglise keel ja muusikaline kasvatus koos loovliikumisega.

Tunnid toimuvad 1 kord nädalas (kokku 30 nädalat õppeaasta jooksul) septembrist  maini. Nädalapäevad selguvad 2021/22. õppeaasta alguses.

  • Koolipäeva pikkus on 5 ainetundi ( korraga 30 min).

  • Tundide vahel on puhkepausid ja einevaheaeg.

  • Rühma suurus on kuni 16 last.

Eelkooli õppetasu 2021/2022.õppeaastal on 490€ aastas. Õppetasu sisaldab kõiki õppevahendeid ja kerget einet.

Registreeri eelkooli siin

Elamus loovkirjutamise konkursilt

Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatud loovkirjutamise konkursil pälvis 7.-9. klassi arvestuses rõõmsa 2. koha Paula Kütt 8. klassist oma jutuga "Reaalsus?". Jutt sündis Fotografiskas eksponeeritud näitusetööde ainetel ja Erik Johanssoni osavast kaameratööst. Paulat toetasid õpetaja Juta Ild ja Ilona Must. Õnnitleme!

Konkursi kokkuvõte on leitav siit.

Rõõmu kunstikonkursilt

Pärnu linna koolide kunstikonkursil tunnustati 6. klassi õpilast Elsa Makarovit 2. kohaga. Elsa õpetaja on Juta Ild.

Õnnitleme!

Maanteeameti eripreemia õpilasleiutajate konkursilt

Vabakooli 7. klassi õpilased Grete Lilleorg, Tristen Vatter ja Ralf Viipsi pälvisid üle-eestilisel õpilasleiutajate konkursil Maanteeameti eripreemia leiutise eest “Automaatrehvikontroll”. Leiutis aitab tuvastada autorehvimustri sügavust ning sellega sõiduvahendid ning ka liiklemise turvalisemaks muuta. Noorte leiutajate juhendaja oli õpetaja Kristjan Mahla.

Õnnitleme!

"Ristikhein" Võru talvisel tantsupäeval

Rahvatantsurühm "Ristikhein" osales Võru talvisel pärimustantsufestivalil, kus Võru keskväljakul vahvad tantsud läbi tantsiti. Karge meeleolukas tantsupäev lõppes tuleefektidega. Täname, hea "Ristikhein" ja õpetaja Pille Avamets, et Vabakooli rahvatantsuoskust ka Eesti kaugemates paikades jagate!

Pärnu Vabakool - "Väärtuskasvatuse kool" 2020

Tartu Ülikooli eetikakeskus tunnustas 13. väärtuskasvatuse konverentsil "Võrdsed võimalused luubi all" koole ja lasteaedu, kes uurivad väärtuste toimimist. Vabakoolile anti üle tunnustus "Väärtuskasvatuse kool 2020" ja sellega kaasnev dolomiidist rändkarikas. Karikasse pannakse igal aastal kasvama puu, mis jääb auhinna saajale. Rändauhind tunnustab kooli süsteemset ja tulemuslikku tegutsemist tervikliku isiksuse kasvamist toetava keskkonna loomisel. Vabakool pälvis ka "Hea kooli edendaja" tiitli. Tartu Ülikooli eetikakeskus on toetanud ja tunnustanud koolide väärtusalast tegevust juba aastast 2009.

Edu kunstikonkursil

Pärnu linna koolide algklasside kunstikonkursil said 2. koha Sverre Jürgenson (2. klass) ja Alfons Lillemets (3. klass). Eripreemiaga tunnustati Marta Maria Morrissoni tööd (3. klass).

Laste õpetajad on Pille Avamets ja Merlin Laansoo. Õnnitleme!

Vabakooli kaheksandik oli Puškini konkursil võidukas

8. klassi õpilane Reinhard Rebane osales rahvusvahelisel Puškini konkursil ja laulis ennast võitjate hulka. Kogu maailmast saadeti võistlusele neljas kategoorias  kokku ligi 500 videofaili. Reinhard esines deklamaatorite arvestuses Puškini luuletustest koosneva lauluga. Ta saatis end kitarril ja mängis Uriah Heepi ja Stingi lugusid, millega jäigi žüriile silma. Puškini konkurssi korraldab Moskva Puškini-nimeline riiklik instituut. Osalevad õpilased, kelle jaoks vene keel võõrkeel on. Reinhardi vene keele õpetaja on Lydia Pyzhyk. Õnnitleme Reinhardit ja õpetaja Lydiat!

Täname toetuse eest Reinhardi peret!

https://parnu.postimees.ee/6998042/vabakooli-noormees-joudis-puskini-konkursil-voitjate-hulka

 

 

Pärnumaa parima miniettevõtja tiitli võitis minifirma Woody Design

Pärnumaa parima miniettevõtja tiitli võitis minifirma Woody Design  

Woody Design pälvis võidu ka kategoorias „Parim toode“. Minifirma toodab puidust ise disainitud lõikelaudu ja serveerimisaluseid, tassi- ja küünlaaluseid ja võtmehoidjaid. Firma kõige nõutumaks tooteks on kasepahast kausid. Särtsakasse minifirmasse kuuluvad 7. klassi õpilased Tristan Erm, Georg Sillat ja Ranol Karotam. Poiste juhendaja on Maritta Talv, nõu ja jõuga on abiks Jaanus Erm.
Õnnitleme võidukat tiimi!

Külaskäik Roostiku Kooli

Käisime väikse huvigrupiga uudistamas Roostiku Kooli. Tutvusime kooli võimalustega pakkuda lastele individuaalset õpirada ja kujundada iseseisvat õppijat. Päev tõi kaasa palju mõtlemisainet!

Aitäh, Roostiku Kool! 

Ristikhein tantsis võistu

Vabakooli rahvatantsurühm Ristikhein käis Saaremaa Ühisgümnaasiumis Anna Raudkatsi nimelisel koolinoorte võistutantsimisel. Rühmal on silmapiiril juba uued tantsurahva sündmused. Tants teeb südame rõõmsaks!

Ristikheina juhendaja on õp Pille Avamets.

KIIL tõi häid uudiseid

Tartu Ülikooli teaduskooli üle-eestilisel 5.-8. klasside keeleviktoriinil KIIL saavutas 7. klassi õpilane Mia Elise Erm 240 osaleja hulgas hoogsa 14. koha. 8. klasside arvestuses saavutas Erin-Maarja Talpas 294 osaleja seas tubli 15. koha.

Õnnitleme! 

Edu õpilasfirmade laadal

Meie 7. klassi minifirma Woody Design märgiti Tallinna õpilasfirmade laadal sadakonna firma hulgas ära kui keskkonnasõbralikem õpilasfirma. Woody Design toodab multifunktsionaalseid kase- ja kadakapuidust aluseid ning võtmehoidjaid. Firmasse kuuluvad Tristan Erm, Ranol Karotam ja Georg Sillat. Juhendaja Maritta Talv.

Õnnitleme!

Edu Kuldsuu kõnevõistlusel

Pärnu linna koolide Kuldsuu kõnevõistlusel tunnustas 6-liikmeline žürii eripreemiaga meie 7. klassi õpilast Roosi Mai Järvistet karismaatilise esinemise eest. 

Juhendaja on Ilona Must.

Õnnitleme! 

Rõõmu emakeeleolümpiaadilt

Tunnustame olümpiaadisaavutuse eest Mia Elise Ermi, kes sai 7. klasside arvestuses 24 osaleja hulgas 3. koha (õpetaja Ilona Must). Vaikuseminutite koolitus tõi värskust

Meie õpetajad ja tugitöötajad läbisid Vaikuseminutite 2-päevase baaskoolituse. Uurisime teadliku inimese baasoskusi: kuidas olla parimal moel kontaktis oma keha, emotsioonide ja mõtetega, kuidas juhtida tähelepanu ning saavutada sügav rahu. Kaks suurepärast päeva täitsid meid värskusega, et uue hooga edasi minna. Aitäh, MTÜ Vaikuseminutid! Täname koolitaja Matti Oravat!

Leiutama!

Vabakooli innovatsiooninädal kutsub leiutama kolmapäeval 6.-8. klassi ja neljapäeval 1.-5. klassi. Mõlemad päevad lõppevad leiutiste esitlusega. Igast klassist üks leiutis saab publikupreemia. Uudsemad ja sisukamad tööd osalevad Eesti õpilasleiutajate konkursil. Leiutamispäevad on kooli loovussuuna osa.

Hoogsat mõttelendu!

Külastasime "Vanemuise" teatrit

Reedel külastas meie mitukümmend teatrihuvilist Tartu "Vanemuise" etendust "Mees, kes teadis ussisõnu". Etendus sobitus etnofuturistliku ja Kineetilise Teatri lavastusena hästi meie innovatsiooninädalasse. See oli Vabakooli teatriprojekti "Kuus teatrit kolme aastaga" 5. etendus.

Täname projekti vedajat lapsevanem Urme Raadikut!

Draamakonkurss tõi rõõmu

Pärnu linna koolide 5.-6. klasside draamakonkursil saavutas 2. koha meie 6. klassi draamatrupp koosseisus Kido Max Ilonen, Britt Rohtoja, Maximus Andrew Aleksander Maalinn, Grete Lilleorg ja Robin Tõkke. Õnnitleme kuuendikke.

Täname ülelinnalise draamakonkursi korraldajat Eha Ristimetsa ning head partnerit Pärnu Noorte Vabaajakeskust. 

Edu kunstikonkurssidel

Pärnu linna algklasside kunstikonkursil sai Sepo Paalandi 2. klassist eripreemia ja Luise Mängel 4. klassist samuti eripreemia (õpetajad Merlin Laansoo ja Vilve Noppel). 5.-9. klasside kunstikonkursil pälvis 7. klasside hulgas 2. koha Roosi Mai Järviste. Õpetaja Juta Ild.

Õnnitleme!

Vabakool oli edukas Briti päeval

31. oktoobril 2019 toimus Sindi Gümnaasiumis Briti päev. Üritus oli pühendatud kuninganna Victoria ja prints Alberti 200. sünniaastapäevale.

Meie koolist osalesid seal võistkond koosseisus Marta Vunk, Johan Oskar Verlin ja Reinhard Rebane, kes saavutasid 14 osalenud kooli seas esikoha. Võistkonna juhendajaks oli Rein Rebane.

Klassiõpetaja pälvis tunnustuse

Meie klassiõpetaja Liia Severin pälvis õpetajate päeval Pärnu linna haridus- ja noorsoopreemia 'Aastate õpetaja' kategoorias.

Armas Liia, õnnitleme Sind kõik kogu südamest!

Vabakooli õpetajate päev

Pärnu Vabakool tähistas reedel 05.10 õpetajate päeva. Traditsiooniliselt sellel päeval saavad õpetajad ennast jälle õpilasena tunda ning kanda oma kohustused 9-nda klassi õpilastele üle.

Foto galerii
Vaata ka kooli FaceBooki lehelt.

Jaansoni rada sai puhtamaks

Vabakooli maailmakoristuspäev möödus Pärnu jõe ääres tegusalt ja rõõmsalt. Kokku oli meid üle 40 inimese, lapsed, isad-emad, õpetajad. Lisaks tavapärasele prügile leidsime ka näiteks kummipaadi ja teise paadi terve istme. Maailmakoristuspäev hoidis meid hästi: õues oli päikest ja sooja. Tore perepäev pani silmad särama. Aitäh kõigile maailmakoristajatele!

Kooli arhiiv
Facebooki postitus

Esimene koolipäev Jõulumäel

Vabakoolil on traditsioon õppida esimesel päeval pärast avaaktust looduses. Nii viiski 2. september meid Jõulumäele, kus starditunnid möödusid mändide all kauni sügisilma saatel.

Vaata 6-nda klassi õpilaste poolt tehtud fotogaleriid kooli FaceBooki lehelt või Drive-st

FaceBooki album

Kooli Drive

Loovuslaager

  • 7.-8. klassi loovuslaager toimub 21.-25. augustil
  • 21.-22. augustil on töötoad Manija saarel
  • 23.-25. augustini Vabakoolis ja Pärnu linnas.

Loovuslaagri töödest avame näituse Pärnu Keskuses 25. augustil.

Täpsem info Kodukirjades.

Projektijuht on Eha Ristimets.

Perespordipäev

Perespordipäeva pildi galerii leiab siit.

https://drive.google.com/open?id=1RxBaVoSTx_Flm172WG0rKdZOV-_Yx8Pr

Pärnumaa põhikoolide Bändide Festival

Eile, 15. mail toimus Pärnu Noorte Vabaajakeskuses kell 18 Pärnumaa põhikoolide bändide festival.

Laval astus üles 8 ansamblit Pärnu Vabakoolist, Tori, Are, Pärnu-Jaagupi ja Sindi koolidest. Kokku käis lavalaudadelt üle pea 80 esinejat. Bändidele andsid tuumakat tagasisidet Erki Reim ansamblist Nevesis ja Hot Cosmos Blues Band ning Jaanus Mehikas ansamblist 10 Minutit Hirmu.

Rahva lemmikbändiks valiti Pärnu Vabakooli 9.klassi bänd "Ploom"
Ürituse korraldas Pärnu Vabakooli õpilasesindus.

Galerii
https://lingid.ee/BandideFestivaliGalerii

Noore õpetaja stipendium

Pärnu Rotary Noortefond määras noore õpetaja stipendiumi Vabakooli loodusainete õpetajale Kristjan Mahlale. Õpetaja Kristjanil on stipendiumi toel plaan külastada õuesõppeteemal tegutsevaid loodussuunaga koole ja hariduskeskusi nii Eestis kui ka naaberriigis Soomes, luua koolitusprogramm õuesõppest üldhariduskoolide õpetajatele ning alustada tegutsemist õpetajate koolitajana. Kaugemaks tulevikuks on noorel õpetajal olemas juba ka järgmine plaan: kirjutada ülesandekogumik parimatest praktikatest üldhariduskoolide õpetajakoolituse kogemuse põhjal. Tuult tiibadesse, Kristjan! Õnnitleme!

Täname Pärnu Rotary Noortefondi!

Muusikali ja Nõiamäe näituse pildid

Muusikali KÕIGE-KÕIGE galeii

https://drive.google.com/open?id=17ecH7E6MPSIp0DWhX9T0lIR6-N-7TGlt

Nõiamäe näituse galerii

https://drive.google.com/open?id=1HT2Jdv4W_ZGgfSeKg43RJBj2sk9d46E9

5. klass edukas miniteatrite festivalil

Meie 5. klass sai draama- ja muusikatundides valminud etenduse "Kakuke" eest Pärnumaa miniteatrite festivalil 5.-9. klassi arvestuses peapreemia ja selle kinnituseks rändmaski. Näitlejapreemia said veel lisaks Kakukest mänginud Britt Rohtoja ja jutustajarolli eest Kido Max Ilonen. Juhendajad olid õpetajad Juta Ild ja Lili Välimäe. Õnnitleme!

Edu matemaatika- ja keemiavõistlusel

Meie 9. klassi õpilane Sten Sepp saavutas matemaatika lahtisel võistlusel 1. koha ja keemia lahtisel võistlusel 2. koha. Steni matemaatikaõpetaja on Margit Kalmetja keemiaõpetaja Kristjan Mahla. Õnnitleme!

6.-7. klass naasis kogemuslaagrist

Loodussuunaga koolina otsime hea meelega võimalusi praktiliseks õuesõppeks. Tervitame 6. ja 7. klassi ja nende klassijuhatajaid, kes jõudsid tagasi 2-päevasest metsalaagrist! Üks Vabakooli eesmärke on eluterve ja teadlik inimene. Lähedane side loodusega on kindlasti võti targemasse ja inimväärsemasse ellu. Täname vanemaid usalduse eest ja Vabakooli lapsi ja klassijuhatajaid vapruse eest! Supertänu metsalaagri korraldajatele Kristi ja Ivo Kivisaarele!    

Edu Kuldsuu kõnevõistlusel

Pärnu linna koolide Kuldsuu kõnevõistlusel saavutas kõnega "Minu roheline maailm" põhikooli vanuseklassis 3. koha Vabakooli 9. klassi noormees Sten Sepp. Steni õpetaja on Ott Kilusk. Õnnitleme!  

Õppe- ja talvelaager oli asjalik ja lõbus

12.-13. veebruaril õppis Vabakooli 1.-9. klass iga-aastases talvelaagris Jõulumäel. Nagu varemgi õnnestus missioon "Kogu kool suuskadele!", õues toimusid ainetunnid, alustasime muusikaliproovidega. Esmakordselt meie talvelaagrite ajaloos toimus metsa rüpes ka 5.-9. klassi kõnevõistlus. 

Talvelaager on Vabakooli õpetajate meeskonna rõõmsameelne ühislooming. Laager tuleb kindlasti ka järgmisel aastal. 

Edu suusarajal

Vabakooli 9. klassi noormees Päär Suursild saavutas Pärnumaa talimängude suusarajal noortedistantsil I koha. Õnnitleme! 

 

 

4. klassi tasemetöö tõi rõõmu

Vabakooli 4. klassi loodusõpetuse tasemetöö oli igati edukas. Kõigis neljas kategoorias (teadmised, analüüsi-, kavandamis- ja tõlgendamisoskused) olid ülekaalus kõrgtaseme saavutanud õpilased. 4. klassi õpetaja on Pille Avamets. Õnnitleme!

Edu kunstikonkurssidel

Pärnu koolide algklasside kunstikonkursil saavutas Karoline Rochell Karula 2. klassi arvestuses eripreemia. Tema õpetaja on Liia Severin. Õnnitleme!

Koolide vanemate klasside kunstikonkursil saatis 6. klasside arvestuses edu Eva Marleen Vilisaart (3. koht) ja 9. klasside arvestuses Laura-Maria Nesselit, (2. koht). Tüdrukute õpetaja on Juta Ild

Õnnitleme!

Tulemas innovatsioonipäevad

Juba teist aastat koondab Vabakool innovatsioonipäevadeks huvipakkuvaid ideid ja tegemisi. Huvitume uutest lahendustest nii linnaehituses kui tehnoloogias. Novembri viimasel nädalal tutvume nutikate linnade, programmeerimise ja muuga. Ettevõtmine on Vabakooli loovussuuna osa ja sellega on seotud kõik õpilased ja õpetajad.    

Külas Saaremaa õpetajad

Esmaspäeval, 5. novembril olid Vabakoolis taas külalised. Seekord Saaremaa võõrkeeleõpetajad, kes huvitusid meie võõrkeeleõppest, sh Sister Mary inglise keele õppemetoodikast, ja külastasid tunde. 

Tere tulemast! 

Meie aja teadlik õpetaja

2.-4.novembril olid Vabakooli külalised Gaia Akadeemia kursuse "Meie aja teadlik õpetaja" osalejad. Nädalavahetuse jooksul tutvustasid meie inimesed huvilistele Taani Vabakoole, oma Rootsi reisi kogemust ning kooli fookusteemasid.

Kursuse „Meie aja teadlik õpetaja“ loomine on kantud soovist pakkuda tänasele õpetajale infot ja oskuseid, mis aitavad rõõmurikkalt kanda õpetaja vastutusrikast rolli ning leida lahendusi, mis toetavad õpetajat laste annete avamisel.

Tere tulemast!

Õpetajad Rootsis

22.-25. oktoobril külastasid Vabakooli õpetajad Rootsi kahte innovaatilist kooli, mis kuuluvad Kunskapsskolan-koolide võrgustikku. Need on personaliseeritud õppega koolid, kus igaüks

·         saab ise kujundada oma koolinädalat,

·         õpib oma tempo järgi,

·         võtab oma õppimise eest vastutuse (õpib suures mahus iseseisvalt),

·         saab koolilt oma sülearvuti ja

·         on selles kõiges toetatud hästi struktureeritud õppematerjaliga ja 15-minutilise coach-sessiooniga igal nädalal.

 

Õppereis andis palju mõtlemisainet. Koolitusreisi rahastas KÜSK, SA INNOVE ja Euroopa Sotsiaalfond. Projektijuht on Eha Risitimets.

Täname!

Leiutamispäev

2. oktoobril oli meie koolis leiutamispäev, kui 1.-9. klass pühendusid nutikatele lahendustele, mis elu lihtsamaks, võimsamaks või huvitavamaks teevad. Päev lõppes ettekannetega värsketest leiutistest. Õpetajad asusid sel päeval mentorirolli ja nende missioon oli leiutajatele hoogu anda. Leiutamine on Vabakooli loovussuuna osa. See lõimib loomulikuna ja tänuväärselt kõik õppeained.   

Nordplus Juniori projektikohtumine

23.-28. septembril kohtusid Vabakoolis Islandi, Taani ja Vabakooli noored. Nädala programm oli tihe ja huvitav. Teema oli seekord 'Väljaränne'. Külastati Tallinna Euroopa Kooli, kus sealsete õpilastega maailmakohvikus rändeteemasid arutati. Võeti ette palju muudki huvitavat. Projektile lisas värvi kodumajutus Vabakooli sõbralikes peredes.

Projektijuht on Eha Ristimets. Projekti rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Rahvusvahelised projektid on Vabakooli loovus- ja keelesuuna tavapärane osa.   

Eesti 100 tamme tänuüritus

Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei kutsel osales Tallinnas Stenbocki majas “Eesti 100 tamme” tänuüritusel Vabakooli esindaja Ilona Must. Samuti osales Pärnu linna aednik Anu Nurmesalu, kes tammepuudele kauni koha leidis ning istutustööde ettevalmistuses nõu ja jõuga abiks oli. Tänusündmus oli meeleolukas ning südamlik! Tammeistutajad said mälestuseks Eduard Viiralti graafilise lehe koos tänukirjaga. Neljaaastast tammeprojekti vedas elegantselt Vabakooli lapsevanem Kati Niibo. Täname!

INNOVE ja HENKEL toetavad õuesõppekoolitust

Uus nädal toob Vabakooli õpetajate meeskonnale kaasa õuesõppekoolituse juba teise osa. Koolitajad Lars Hansen ja Helen Holm tulevad Taanist, et jagada Vabakooli õpetajatele oma rikkalikku õuesõppekogemust. Koolituse seekordne osa on jätk veebruaris toimunud kokkusaamisele. Vabakooli õpetajad on oma kogemust omakorda edastanud Are, Häädemeeste, Surju ja Uulu koolide õpetajatele. Rahvusvahelist õuesõppekoolitust rahastavad SA INNOVE ja HENKEL.

Klassid looduses

Kevad toob Vabakooli lastele alati kaasa klassireise, õppekäike. 1. ja 2. klass on tutvunud Pärnu ja selle lähiümbrusega. Veel sellel nädalal viib tee neid koos õpetajatega Matsallu ja Haapsalusse.  3.-4. klass uudistab Lõuna-Eesti looduskeskkonda ja vaatamisväärsusi ning 5. klass on ringi vaatamas Kihnus. 7.-8. klass on juba tagasi kanuumatkalt Ahja kandist. Õppekäigud on Vabakooli loodussuuna armastatud ja tänuväärne osa.  

INNOVE, KÜSKI ja HENKELI toel õpetajad taas koolitamas

30.mail käisid meie õpetajad taas õuesõppekoolitust läbi viimas. Seekord kogunes huvilisi nii Häädemeeste, Surju kui ka Uulu koolidest. Ilm oli imeline, koolitus läks toredasti. Aitäh, Pille Avamets, Lili Välimäe, Ott Kilusk ja Kristjan Mahla! Koolitust toetas ja rahastas SA INNOVE, KÜSK ja HENKEL.

Külas Tartu Ülikooli uurimisgrupp

Vabakooli külastab uurimisgrupp Tartu Ülikoolist, kes tunneb huvi meie kujundava hindamise vastu. Külalised kohtuvad lähemalt 5. klassiga, õpetajatega ja lapsevanematega. Vabakool on kujundavat hindamist praktiseerinud 20 aastat. 

Edu Känguru matemaatikavõistlusel

Renee Busch Vabakooli 4. klassist saavutas üle-eestilisel Känguru matemaatikavõistlusel oma vanuserühmas 6. koha 5911 osaleja hulgas. Renee õpetaja on Vilve Noppel. Õnnitleme!   

Rotary Noortefondi stipendium meie õpetajale

Rotary Klubi noore õpetaja stipendiumi pälvis Pärnu Vabakooli võõrkeeleõpetaja Galina Muižnieks. Pärnu Rotary Klubi Noortefondi stipendium on mõeldud noorte õpetajate töömotivatsiooni tõstmiseks. Õpetaja Galina soovib stipendiumit kasutada Taani koolidega tutvumiseks. Õnnitleme ja soovime edu!

4. klassi õuesõppepäev

4. klassi õuesõppepäev lõimis huvitavaks ja tegusaks koolipäevaks erinevad ained: tehnoloogia, eesti keel, muusika ja matemaatika. Õppepäeva käigus valmis igaühel kaks puidust pilli. Ühte neist kuulis kogu kool klassiansamblina juba järgmise päeva hommikukogunemisel. Õuesõppepäeva külastasid ka kahe partnerkooli õpetajad Tallinna Audentese ja Tartu Erakoolist. Päeva valmistasid ette ja viisid läbi õp Lili Välimäe ja Raivo Rohtoja. Täname sisuka päeva eest!  

Rahvatantsurühmad festivalil Paides

5.-6. mail on kaks meie rahvatantsurühma Paides XII üle-eestilisel koolinoorte rahvatantsufestivalil "Rahvatants paneb silmad särama". Osaleb 900 tantsijat 10 maakonnast. Kontserdid on 5. mail kell 18 Paide Muusika ja Teatrimajas ja 6. mail kell 13 Paide Vallimäel. Meie tubli rahvatantsuõpetaja on Pille Avamets. Ilusaid tantsupäevi, head tantsijad!

 

 

Külalised Vabakoolis

Uue õppeperioodi alguses 2.-3. mail võtame vastu külalisi: Viimsi Keskkooli kaks õpetajat tutvuvad meie kujundava hindamise praktikaga ja Tiiu Kuurme ja Eda Heinla MTÜ LoovHariduse Living Lab uurimisrühmast on korduskäigul, et uurida  meie haridusuuenduslikku tegevust. Tere tulemast!

Vabakooli õpetajad koolitamas

23.04 külastab grupp Vabakooli õpetajaid Are põhikooli meeskonda, et tutvustada koostöiseid õppemeetodeid. Need on koolitunde ja lapsi edukalt aktiveerivad meetodid, mis õppimise kasulikumaks ja lõbusamaks muudavad. Koolitusgruppi kuuluvad: Pille Avamets, Lili Välimäe, Ilona Must, Ott Kilusk ja Kristjan Mahla. Koolitust toetasid ja rahastasid SA Innove, KÜSK ja Henkel.

Edu Miniteatrite festivalil

Vabakooli 5. klass osales taas kooliteatrite mängupäeval, sel korral  Miniteatrite festivalil. Eripreemia huvitava jutustajarolli eest pälvis Paula Kütt. Etenduse "Eesti 100 aastat tagasi" vormis 5. klassi draamatundides lavaküpseks õp Juta Ild. Õnnitleme!

5. klass Pärnumaa kooliteatrite festivalil

5. klassi draamatundides lavastatud Eesti-teemalist etendust "Eesti 100 aastat tagasi" võis näha Pärnumaa kooliteatrirte festivalil. Näitleja eripreemia said žürii otsusega Tristan Erm peremehe rolli eest ja Ranol Karotam karjapoisi rolli eest. Lavastaja õpetaja Juta Ild. Õnnitleme!

Haridusuuendus Vabakoolis

MTÜ LoovHariduse Living Lab uurimisrühm külastab Vabakooli märtsi- ja maikuu alguses, et uurida  haridusuuenduslikke praktikaid, nende käivitumist, töös hoidmist ning õpilaste refleksiooni. Living Lab  uurimisrühm soovib sisse elada uuenduslike koolide igapäevaellu, vaadelda ja uurida uuenduste toimimist.

 

Uurimisrühma eestvedajad on Eda Heinla, Loodus- ja terviseteaduste instituudi loovusõpetuse dotsent, ja Tiiu Kuurme, Haridusteaduste instituudi kasvatusteaduse dotsent. MTÜ LoovHaridus loodi 2014. aastal. Liikumisega on seotud koolid, kes on katsetanud ja kinnistanud mitmeid julgeid koolikultuuri ning õpetamist muutvaid meetodeid.

Õuesõppekoolitus

Vabakooli õpetajate meeskond läbis 3päevase õuesõppekoolituse. Koolitajad olid sisuka teoreetilise ja praktilise kogemusega õpetajad Taanist. Kursuse 1. osale lisanduvad aasta jooksul veel 2. ja 3. moodul. Õuesõpe on Vabakooli loodussuuna praktiline väljund. Koolitust rahastavad Henkel, SA Innove ja KÜSK.  

Kuldsuu kõnevõistlusel...

... saavutas Vabakooli 9. klassi õpilane Rain Lääne põhikooli arvestuses 3. koha. Raini õpetaja on Ott Kilusk. Palju õnne! 

Bioloogiaolümpiaadil...

... saavutas 9. klassi õpilane Janar Varik 9. klassi arvestuses 3. koha. Janari õpetaja on Kristjan Mahla. Õnnitleme!

Vabakooli noortegrupp kohtus Islandi presidendiga

Islandi president

Nordplus Juuniori projekti käigus Reykjavikis külastasime koos Taani ja Islandi sõpradega Islandi presidendi residentsi. President Guðni Thorlacius Jóhannesson võttis meid vastu rõõmsa tuju, tervituse ja klaasi apelsinimahlaga. Tänasime vastuvõtjat kauni Islandimaa eest. Samuti tänasime Eesti Vabariigi juubeli eel presidenti sellegi eest, et Island esimese riigina julgesti Eesti taasiseseisvust tunnustas. Külaskäik oli suurepärane ning kindlasti kogu projekti üks tipphetki.

Vabakooli noortegrupp taas Islandil

Meie 7.-9. klassi 10-liikmeline õpilasgrupp külastas Islandi partnerkooli. Koos Islandi ja ka Taani sõpruskooliga kohtutakse veel maikuus Taanis ning sügisel Eestis. Projekti käigus tutvutakse üksteise kultuuritaustaga, igal kohtumisel ka kolme kolmanda maailma riigi kultuuriga. Tähelepanu on sel korral veel kohaliku migratsiooniteema väljakutsetel. Rahvusvahelised tegevused on Vabakooli õppe loomulik ja oodatud osa.  

Nordplus projekti tegevusi rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

 

Vabakooli poisid leiutavad

Õpilasleiutajate riiklikul konkursil sai 5.-9. klassi arvestuses I koha preemia 8. klassi noormees Päär Suursild leiutisega "Jalalingid mootorrulale". Samas vanusegrupis said Janar Varik, Rain Lääne ja Alexsander Ždan II koha leiutisega "Mugav pistik ja stepsel". 

Päär sai ka eripereemia AHHAA Teaduskeskuselt ning uutmoodi pistiku leiutajad eripreemia Energia Avastuskeskuselt.

Palju õnne!

 

 

Õnnitleme Paulat

Õnnitleme Paulat, kes saavutas Koidulauliku Pärnu piirkonna luulekonkursi nooremas vanuseastmes II koha. Lisaks sellele sai Paula ka Koidula muuseumi eripreemia. Palju, palju õnne!

Täname juhendajat Merlinit!

 

 

 

Vabakooli õpilasleiutajate edu

Eesti õpilasleiutajate riiklikul konkursil on saatnud edu Vabakooli 8. ja 9. klassi nelja noormeest. Parimate leiutajate vastuvõtule Tallinnasse on koos peredega oodatud Päär Suursild 8. klassist ja Rain Lääne, Janar Varik ning Alexsander Ždan 9. klassist. 

Meie kooli õpilased leiutavad rõõmuga igal aastal alates 1. klassist.  

Õnnitleme nutikaid leiutajaid ja juhendajaid!

 

 

Esinemisrõõm draamakonkursilt

Iga-aastasel Pärnu koolide draamakonkursil pälvis koha kolme parema hulgas Vabakooli 8. klassi trupp koosseisus Keity Utov, Anabel-Heena Viherpuu, Rasmus Mängel, Aksel Madis Verlin ja Pärtel Andres Sooniste. Edu tõi hea ruumikasutus, stseeni muusikaline kujundus ning hoogne esitus. Lustlik oli laval ka 5. klassi trupp koosseisus Paula Kütt, Mia Elise Erm, Tristan Erm, Georg Sillat ja Simon Tammeleht. Õnnitleme!

 

 

 

Vabakooli õpetaja edu näidendivõistlusel

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ott Kiluski setukeelne näidend "Kirvetüü"  võitis 65 teose hulgas Eesti Näitemängu Agentuuri korraldatud näidendivõistlusel  I koha. Žüriisse kuulusid filmilavastaja Sulev Keedus, näitekirjanik ja prosaist Andrus Kivirähk, lavastaja Hendrik Toompere, Endla teatri dramaturg Anne-Ly Sova jt.

Palju õnne, õpetaja Ott! Loodame "Kirvetüüd" peagi lavalaudadel näha. 

 

 

Vabakooli lapsed taas edukad

Pärnu algklassilaste kunstikonkursil joonistas II koha väärilise töö Karoline Rochell  Karula 1. klassist ja III koha tõi kooli Robin Raud 2. klassist. Laste õpetajad on Liia Severin ja Juta Ild. 

Õnnitleme!

 

 

Vabakooli laste edu kunstikonkursil

Pärnu linna koolide kunstikonkursil saavutas 5. klasside arvestuses I koha MIA ELISE ERM, 7. Pärnu linna koolide kunstikonkursil saavutas 5. klasside arvestuses I koha MIA ELISE ERM, 7. klasside arvestuses pälvis I koha AMANDA SATU ILONEN. II koha töö valmis konkursil 8. klasside arvestuses KIMMO ANTERO ILONENIL ning eripreemia väärilise töö tegi ERIK SEMELSON 9. klassist. Tubli osaleja oli ka EVA MARLEEN VILISAAR 5. klassist.

 

Kõikide laste kunstiõpetaja on JUTA ILD. 

Õnnitleme südamest!

 

 

7. klass pälvis preemia algatuse Huvitav Kool põhimõtete elluviimise eest

Meie uus 7. klass sai kevadise uurimusliku taimekasvatuse eest oma klassiruumis algatuse Huvitav Kool tunnustuse, millega kaasnes preemiana hiigelsuur kotttool. Minikasvuhoonet klassi igapäevases õppekeskkonnas aitas korraldada loodusainete õpetaja Age Täker. Tänukirja ja preemiat tuli Vabakooli uue õppeaasta avaaktusele üle andma Imbi Henno Haridus- ja Teadusministeeriumist. 

Palju õnne, uus 7. klass ja täname õp Aget!

Laulu- ja tantsupidu

Armas Vabakooli laulu- ja tantsupeolaps!

Suur tänu, et olid nii tubli, töökas ja rõõmus!

Hea õpetaja, klassijuhataja ja lapsevanem,

Suur tänu meie laste õpetamise, juhendamise, inspireerimise, hoidmise ja armastamise ning unustamatu meeskonnatöö eest!