Jasmiin Üpraus võitis õpilaste seas arvamuslugude konkursi

Konkursil „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?“ tõi Jasmiinile  edu osalemineVabakooli rahvusvahelises kultuuriprojektis, mis viis ta koos koolikaaslastega Islandile, samuti põiked Soome, Rootsi ja Norrasse. Seal kogutud elamused ja taipamised sõnastas Jasmiin suve hakul kaasahaaravaks arvamuslooks.

Noor autor pälvis ka välisministeeriumi eripreemia. Konkursi patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Jasmiin alustab õpinguid Vabakooli 9. klassis. Jasmiini eesti keele ja kirjanduse õpetajad on Ilona Must ja Ott Kilusk. Õnnitleme!

Jasmiini arvamuslugu saab lugeda siit

Looduslaager alustab taas

Kooli juba 5. looduslaager stardib teisipäeval. 2.-9. klassi loodusesõbrad matkavad Soomaa rabades ja metsades ning osalevad Särghaua õppeprogrammides. Laagrilised tutvuvad kohaliku eluoluga, lähemalt vaadatakse ringi Toris. Vabakooli looduslaagrid on loodussuuna armastatud väljund. Kooli looduslaagreid toetab KIK.

Õpetajad väljasõidul

18.-19. augustil viibivad meie õpetajad 2-päevasel tiirul, et senisest suvest kokkuvõtteid, samuti uusi plaane teha. Lisaks valmivad oodatud töötubades klaasi- ja savitööd ning jupp kiviaedagi. Kooliaastat sissejuhatav väljasõit on meeskonda liitev iga-aastane ettevõtmine.

"Vabakooli Sumila" Augustiunetusel

Vabakool paneb Augustiunetusel laupäeval, 13.08 püsti kohviku 'Vabakooli Sumila'. Pakume tänavakohviku parimaid palasid. Lisaks on 'kalapüügi' võimalus ja teeme ka näomaalinguid kõigile soovijatele, kasvõi vanavanematele. Meie kohvik tegutseb Supeluse tänaval. Ettevõtmise tulu läheb lastele muusikariistade ostmiseks.

Tule kindlasti!

Pakume tööd õpetajale

Vabakool otsib füüsika- ja inglise keele õpetajat. Kandideerimise tähtaeg 26. august.

Loe täpsemalt siit.

EELKOOL 6-7aastastele lastele

2016/17.  õppeaastal alustab tegutsemist Pärnu Vabakooli eelkool. Eelkool on mõeldud 6- ja 7-aastastele lastele kooliminekuks valmistumiseks.

Püüame enda poolt anda kõik, et väikene inimene tunneks ennast kooliteele astudes kindlalt ja turvaliselt. Tunnis mängime, õpime ja avastame nii, et laps naudiks koolis käimist ja läheks esimesse klassi teadmisega, et ta saab kõigega hakkama.

Õpetame:

• eesti keelt
  • matemaatikat
  • käelist tegevust
  • inglise keelt
  • muusikalist kasvatust  koos loovliikumisega

Tunnid toimuvad 1 kord nädalas (kokku 30 nädalat õppeaasta jooksul) septembrist  maini. Nädalapäevad selguvad 2016/17. õppeaasta alguses.

• Koolipäeva pikkus on 5 ainetundi (korraga 30 min).
  • Koolipäev algab orinteeruvalt kl.14.00
  • Tundide vahel on puhkepausid ja einevaheaeg.
  • Rühma suurus on kuni 15 last.
Eelkooli õppetasu 2016/2017 õppeaastal on 490 € aastas. Õppetasu sisaldab kõiki õppevahendeid ja kerget einet.
Õppetasult on võimalik tagasi taotleda tulumaks 20%.

Loe veel ka siit!

Info ja registreerimine:

Liia Severin

Algklasside õppealajuhataja

e-mail: liia.severin@vabakool.ee

Vabakooli lapsed taas edukad inglise keeles

Erin-Maarja Talpas ja Jaan Raudsepp said ülelinnalisel 4. klasside inglise keele ristsõnavõistlusel 19 võistkonna hulgas tubli 2. koha. Laste õpetaja on Heli Lank. Õnnitleme!

Vabakooli 8. klass võidukas draamakonkursil

Pärnu Vabakooli eestvedamisel toimus

18.-19. aprillil 5.-8. klasside

ülelinnaline draamakonkurss, kus tänavu oli teemaks „Pildi sisse minek”.

Esimesel päeval astusid üles 5.-6. klasside ja teisel päeval 7.-8. klasside võistkonnad erinevatest Pärnu koolidest.

Vabakooli 8. klassi trupp saavutas 6 kooli esinduste hulgas 1. koha.

7.-8. klasside arvestuses saavutas esimese koha Pärnu Vabakool, kellele sattus Rembrandti "Anatoomialoeng" (1632). Vabakool lahendas pildi sisse mineku tugigrupi koosolekuna (Foto: Ulrika Palts)

Malevõistluste võistkondlik 2. koht

Pärnu linnas toimus esmaspäeval 18.aprillil kell 13.00 Pärnu koolide õpilaste vaheline malevõistlus. Seal osalesid Karmen Käär, Joosep Käär, Gustav Sillat, Georg Sillat, Jaan Raudsepp ja Keitlin Heily Hansumäe, kes saavutasid võistkondliku 2. koha.

Karmen saavutas 1.-5. klasside arvestuses tüdrukute hulgas 3.koha.

Palju õnne!

Esmaabi 1. koht!

29. märtsil, teisipäeval toimus Paikuse Põhikoolis esmaabipäev 8. klassi õpilastele, kus keskenduti esmaabi ABCle, Punasele Ristile ja inimkeha saladustele.

Programm koosnes neljast osast:

• loengust
  • 3D-inimkeha töötoast
  • viktoriinist
  • esmaabi vajavate olukordade läbimängimisest.

Viimases kahes kohas anti ka punkte ja nende järgi jagatigi kohti.

Sellest esmaabipäevast võtsid osa ka meie kooli 3 kaheksanda klassi õpilast: Jasmiin Üpraus, Johanna Taggu, Juss Ojala. Meie kooli tiimil läks väga hästi ja nad saavutasid

1. koha.

Võistkonda juhendas õpetaja Juta Ild. Õnnitleme!

Ülelinnaline 3. klasside inglise keele mininäidendite päev

Seitse kitsetalle

15. märtsil 2016 korraldasime oma koolis ülelinnalise 3. klasside mininäidendite päeva.

Siia kogunesid erinevate Pärnu koolide 3. klasside näitetrupid, et õpitut ka teistega jagada. Laste esituses nägime lugusid Punamütsikesest, 7st kitsetallest, nõiutud koerast ja loomade võidujooksust. Kõik lapsed said tunnustuse osaliseks ja meid tänati toreda ürituse eest.

Pilte saab vaadata Pärnu Vabakooli FaceBooki lehelt.

Piirkonna inglise keele olümpiaadil 2.koht

Piirkonna inglise kelee olümpiaadil saavutas Loona Riin Kauge 2. koha 9. klasside arvestuses. Loona õpetaja on Denis Bozzi. Õnnitleme!

Piirkonna matemaatika olümpiaadil 2.koht

Piirkonna matemaatikaolümpiaadi 7.klasside arvestuses saavutas 2. koha Romet Varik. Rometi õpetaja on Margit Kalmet. Õnnitleme!