Pärnu Vabakool pakub alates septembrist 2016 uusi väljakutseid Sulle, avatud meelega

keemia ja füüsikaõpetaja (0,4)
loodusainete õpetaja (0,7)
inglise keele õpetaja (1,0)
muusikaõpetaja (1,0)
kehalise kasvatuse õpetaja (0,6)
tehnoloogiaõpetaja (0,3)

Kandidaadilt ootame

• vaimustust valitud eriala suhtes
  • professionaalsust
  • laste märkamise ja nedega koostegutsemise rõõmu
  • avatud ja otsivat meelt
  • innovaatilisust, ettevõtlikkust
  • meeskonnatööhuvi
  • väga head suhtlemisoskust
  • vastavust kvalifikatsiooninõuetele

Avaldus koos CV ja haridust tõendavate
 dokumentide koopiatega saata
hiljemalt 27. maiks 2016 aadressile:
 Noorte väljak 2,
 80032 Pärnu

või

vabakool@vabakool.ee

Lisainfo telefonil 56978555 või ilona.must@vabakool.ee

Vabakooli looduslaager august 2016

23-25.08 toimub järjekordne Vabakooli looduslaager. Sel korral seame sammud Ida-Pärnumaale - matkame Soomaa rabades ja metsades, tutvume kohaliku eluoluga ning osaleme TTÜ Särghaua õppekeskuse programmides. Läbivateks teemadeks on Eesti geoloogiline ehitus (kivimid, maavarad jmt) ning elurikkus Soomaa näitel. Antud teemad haakuvad ka loodusainete õppekava teemadega. Laagris osalemist ning sealsete tegevuste läbimist võetakse arvesse ka vastavate õpiväljundite hindamisel. Seoses ülaltoodud teemadega on laagrisse eriti oodatud II ja III kooliastme (4-9 kl) õpilased. Näiteks käsitletakse 7 kl geograafias kivimite teemat, 9 kl geograafias aga Eesti geoloogilist ehitust ja maavarasid. Praktiline ja vabas vormis õpe aitab kindlasti antud teadmisi paremini omandada ning kinnistada.

Muidugi on laagrisse oodatud ka algklasside lapsed, kes tunnevad, et on valmis 2 ööd kodust eemal veetma.

Osalustasu on vastavalt võimalustele 15-20 eur. Selle sees on transport, toitlustus, ööbimine ja õppeprogrammides osalemine.

Lisainfo: loodusesobrad@gmail.com

Registreeimiseks vajuta siia

Vabakoolis toimub pillilaager

14.-17. juunil toimub Vabakoolis Olavi Kõrre pillilaager!

4 päeva täis pillimängu meistri käe all. Pillilaagrisse ootab Olavi poisse - türdrukuid, kes on pillimänguga tutvunud juba kaks aastat. Igaüks tuleb enda pilliga.

Olavi on õpetaja, kelle käe all mängitakse kuulmise järgi.

Info ja registreerimine:

Euroopa nädal

Aprilli lõpus külastas Vabakooli Nsehe Onotein, kes on päris Nigeeriast ja õpib Tallinna Ülikoolis.  Nsehe töötab ka vabatahtlikuna Maailmakooli juures.

Esimesel ja teisel korrusel oli väljapanek Euroopa Liitu tutvustavatest materjalidest ja kaartidest.

Nädala raames tutvustasid üheksanda klassi õpilased hommikulaulus Euroopa Liidu kujunemist ja sümboolikat.

Tavapäraselt toimus ka asfaldijoonistusvõistlus 1.-9. klassini.

Pilte saab vaadata lähemalt siit

Vabakooli lapsed taas edukad inglise keeles

Erin-Maarja Talpas ja Jaan Raudsepp said ülelinnalisel 4. klasside inglise keele ristsõnavõistlusel 19 võistkonna hulgas tubli 2. koha. Laste õpetaja on Heli Lank. Õnnitleme!

Vabakooli 8. klass võidukas draamakonkursil

Pärnu Vabakooli eestvedamisel toimus

18.-19. aprillil 5.-8. klasside

ülelinnaline draamakonkurss, kus tänavu oli teemaks „Pildi sisse minek”.

Esimesel päeval astusid üles 5.-6. klasside ja teisel päeval 7.-8. klasside võistkonnad erinevatest Pärnu koolidest.

Vabakooli 8. klassi trupp saavutas 6 kooli esinduste hulgas 1. koha.

7.-8. klasside arvestuses saavutas esimese koha Pärnu Vabakool, kellele sattus Rembrandti "Anatoomialoeng" (1632). Vabakool lahendas pildi sisse mineku tugigrupi koosolekuna (Foto: Ulrika Palts)

Malevõistluste võistkondlik 2. koht

Pärnu linnas toimus esmaspäeval 18.aprillil kell 13.00 Pärnu koolide õpilaste vaheline malevõistlus. Seal osalesid Karmen Käär, Joosep Käär, Gustav Sillat, Georg Sillat, Jaan Raudsepp ja Keitlin Heily Hansumäe, kes saavutasid võistkondliku 2. koha.

Karmen saavutas 1.-5. klasside arvestuses tüdrukute hulgas 3.koha.

Palju õnne!

Esmaabi 1. koht!

29. märtsil, teisipäeval toimus Paikuse Põhikoolis esmaabipäev 8. klassi õpilastele, kus keskenduti esmaabi ABCle, Punasele Ristile ja inimkeha saladustele.

Programm koosnes neljast osast:

• loengust
  • 3D-inimkeha töötoast
  • viktoriinist
  • esmaabi vajavate olukordade läbimängimisest.

Viimases kahes kohas anti ka punkte ja nende järgi jagatigi kohti.

Sellest esmaabipäevast võtsid osa ka meie kooli 3 kaheksanda klassi õpilast: Jasmiin Üpraus, Johanna Taggu, Juss Ojala. Meie kooli tiimil läks väga hästi ja nad saavutasid

1. koha.

Võistkonda juhendas õpetaja Juta Ild. Õnnitleme!

Ülelinnaline 3. klasside inglise keele mininäidendite päev

Seitse kitsetalle

15. märtsil 2016 korraldasime oma koolis ülelinnalise 3. klasside mininäidendite päeva.

Siia kogunesid erinevate Pärnu koolide 3. klasside näitetrupid, et õpitut ka teistega jagada. Laste esituses nägime lugusid Punamütsikesest, 7st kitsetallest, nõiutud koerast ja loomade võidujooksust. Kõik lapsed said tunnustuse osaliseks ja meid tänati toreda ürituse eest.

Pilte saab vaadata Pärnu Vabakooli FaceBooki lehelt.

Piirkonna inglise keele olümpiaadil 2.koht

Piirkonna inglise kelee olümpiaadil saavutas Loona Riin Kauge 2. koha 9. klasside arvestuses. Loona õpetaja on Denis Bozzi. Õnnitleme!

Piirkonna matemaatika olümpiaadil 2.koht

Piirkonna matemaatikaolümpiaadi 7.klasside arvestuses saavutas 2. koha Romet Varik. Rometi õpetaja on Margit Kalmet. Õnnitleme!