Nordplus rahvusvaheline koostöö

NORDPLUS 1

Pärnu Vabakooli õpilastel oli võimalus reisida Islandile ning Taani.
Meie eesmärk on luua sõprussidemeid koolidega teistest riikidest. Tänases rahvusvahelises „ühtlustuva tööjõu“ maailmas on õpilastele väga tähtis õppida tundma neid ümbritsevaid naabreid. Püüame luua suhteid koolidega Baltikumist ja Skandinaaviast. See saab eriti oluliseks siis, kui õpilane otsustab õppida, ka töötada välismaal või leiab tööd firmas, mille tegevus on suunatud laiemale turule või isegi armub kellessegi mujalt kultuurist pärit inimesesse.

NORDPLUS 2

Mida ma tahan teha tulevikus? Kuidas seda teha? Kus ma saan seda õppida? Kui palju raha ma saan teenida tulevikus?
Kas seda on piisavalt, et pere üleval pidada? Saan ma rikkaks?Küsimused, küsimused, küsimused! Meil on nii palju küsimusi!
Panime sel aastal naaberriikide Läti, Leedu ja Norraga kokku toreda projekti. Meie eesmärk on õppida üksteist tundma. Vaadates Euroopa riike, näeme, et miljoneid inimesi on enesele töö leidnud ning käivad koolis , et õppida uusi tegevusi.
Balti riikides ja Skandinaaviamaades on rahvaarv väike, aga sissetulekud äärmiselt erinevad! On tähtis teada rohkem oma naabritest.
Oleme praeguseks külastanud  Leedut, Lätit ning Norrat ning õpilased neist riikidest on käinud meil Eestis.

KOOLILÕPU EKSKURSIOON

Inglise keele õpet toetab kooli lõpuekskursioon mõnda välisriiki.
On käidud Rootsis, Šotimaal, Horvaatias, Hispaanias, Türgis.

RAHVUSVAHELINE LOOVUSLAAGER

See on üks meie tähtsamaid tegevusi! See on koht, kus meil on võimalus saada kokku, õppida, esineda ning esitleda oma töid näitusel.
2011. aastal toimus meie esimene Rahvusvaheline loovuslaager, mis oli suurepärane kogemus kõigile – nii osalejatele kui ka korraldajatele. See sai alguse kutsest sõpruskoolidele tulla kokku koolilaagrisse.
Meiega koos veetsid vahva nädala õpilased Taanist, Lätist ja Poolast. Meisterdati skulptuure, maaliti, tehti graafilisi ja söejoonistusi ning looduslikest materjalidest kübaraid. Loomulikult tegeleti spordiga  ning mängiti palju lõbusaid mänge.