Auhinnad

Sinilind 2014

Sinilinnu preemiat vastu võtmas 21.11.14 Toompea lossi Valges saalis. Vasakult: Pärnu Vabakooli juhataja Ilona Must, Pärnu Vabakooli Seltsi esinaine Kauni Sillat, Pärnu Vabakooli sekretär-raamatupidaja Siret Mängel, Riigikogu esimees Eiki Nestor ja UNISEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull.

Belgia kirjanik Maurice Maeterlinck on kirjutanud tuntud muinasjutu “Sinilind” ja Raimond Valgre romantilise laulu “Muinasjutt Sinilinnust”. Unistused ja lootused on need, mida iga inimene vajab, et nende poole püüelda ja neid täide viia;
- seepärast on ka UNICEF valinud oma traditsioonilise aastapreemia nimetuseks “Sinilind”

„See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele,  tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Sellel aastal esitati meile 43 kandidaati. Nad kõik on aidanud kaasa, et meie lastele oleks olemas lapsepõlv! Sinilinnu-aastapreemiat on jagatud alates aastast 2001.“

– ütles UNICEFi esindaja Toomas Palu.

… Mälestustemaa…

/Mälestustemaa ei ole kaugel. Aga sinna jõudmiseks tuleb läbida mets, mis on nii tihe ja vana, et pilk ei suuda tungida puude latvadeni. Läbi selle metsa viib üksainus tee, mille mõlemal pool kasvavad lilled. Lumivalged ja väga ilusad. Tõsi, need lilled pole tihedas laanes kunagi näinud päikest ja neil ei ole lõhna. Need lilled mälestusteteel tähendavad mälestusi. Iga üksik lumivalge lill on üks mälestus./

Hea Vabakooli õpilane, õpetaja, lapsevanem ja Vabakooli sõber.

Kõik me oleme kuhugi teel - alates siia võrratusse maailma sündimisest, kuni lõpuks linnuteele lahkumiseni. Kõikide meie teed on erinevad. Aga üks on kindel: oma teel kohtame inimesi, kohti, erinevaid ilusaid- ja raskeid olukordi. Kõik see kokku on meie endi Mälestustemaa.

Me võime ainult ette kujutada kuipalju ilusaid mälestusi jääb lapsele kooliajast. Esimene aabits, esimene õpetaja, esimene klassiruum, esimene koolitund, esimesed päris sõbrad, lõpuks ka esimesed armumised. Ja kõige- kõige lõpuks viimane koolikell, millest saab noore inimese Mälestustemaa esimene käänak. Kuigi neid käänakuid tuleb elu jooksul juurde väga palju, on elus üks kõige ilusamaid ja määravamaid koolitee mälestused.

Unicef Eesti on märganud Pärnu Vabakooli ja tunnustanud teda Sinilinnuga. Sinilind on suurim tunnustus neile inimestele ja ettevõtetele, kellele läheb korda laste Mälestustemaa.

Sirvides Unicef`i aukartustäratavat auraamatut on väga armas tunne leida sealt 2014 aasta laureaatide seast ka Pärnu Vabakool.

Kõrget lendu Vabakooli Sinilinnule meie kõigi Mälestustemaal

Antti Lääts