Sümboolika

Logo - RISTIKHEIN

“Vabakooli logo on kui sümbol vabadusele ja koostööle, tugevusele ja harmooniale. Ristikhein oma lihtsuses ja tugevuses.

Meie Eesti aasadel õitsev väega taim. Loomulikult 4-lehelise õnne toova ristikulehega. Vabakool on ristikheina sarnane: tugev, püsiv, ilus, mõnusalt kodune, loodusele ( loe: ühiskonnale) vajalik. Ta särab ja edeneb, tekitades vahel ka pahameelt oma sitkusega. Ristikhein kasvab loomulikult, vajamata kunstväetist.

Tal on tugevad juured mullas (loe: ajaloos).

Vabakool on niisama tugev ja püsiv kui ristikhein. Ükskõik kui palju sa ta peal tallad, kogub ta vaid tugevust juurde.

Vabakool - elujõuline kui umbrohi, ilus kui kultuuritaim, täis väge ja järjepidevust”.

Kauni  Sillat,  logo autor  (1996)

Vabakooli hümn

MINA ISE

(1997)
sõnad: Helle Kirsi
viis: Kalev Tilk (Vabakooli endine muusikaõpetaja)

Mine õue, tule tuppa,
nii kuis ema soovib.
Ära jookse, ole vakka -
tihti isa noomib.
Minul aga vastupidi
teha karjuv vajadus,
ometi võiks lapsel olla
veidi vabadust.

Refr: Väike vabadus ei ole iial liiast,
tunne teda enda kõrval nagu venda.
Väike vabadus ei ole iial liiast -
väike vabadus teeb sinust iseenda.

Kõik, mis avastan ja õpin,
kõrva taha kogun.
Tulevikus tuleb mulgi
luua oma kodu.
Ei ma keela, kui mu lastel
tekkima peaks vajadus
kasutada lapsemeelset
vahvat vabadust.

Refr (3x) Väike vabadus ei ole iial liiast,
tunne teda enda kõrval nagu venda.
Väike vabadus ei ole iial liiast -
väike vabadus teeb sinust iseenda.

Maskott - MESILANE

Vabakooli maskott on mesilane - kui töökuse ja sõpruse sümbol. Maskoti autoriteks on Vabakooli  õpilased ning puhtalt joonistas selle ümber kunstiõpetaja Pusa (Piret Bergmann). Mesilane on Vabakooliga kõikidel tähtsamatel üritustel ja ka igapäevases koolielus, lõbusalt kooli päevikukaanel lehvitamas.